Únor 2013

Scorpions

28. února 2013 v 21:16 | Akira |  Scorpions

Scorpions


I. / II. / III. / IV. / V. / VI. / VII. /
VIII. / IX. / X. / XI. / XII. / XIII.

My Dragon

28. února 2013 v 20:52 | Akira |  My dragon

My Dragon


Katherine z rodu Mikaelovců


I. / II. / III. / IV. / V. / VI. / VII. /
VIII. / IX. / X. / XI. / XII. / XIII.

Undercroft Guardians Proxy

28. února 2013 v 20:49 | Akira |  Undercroft Guardians Proxy

Undercroft Guardians ProxyI. / II. / III. / IV. / V. / VI. / VII. /
VIII. / IX. / X. / XI. / XII. / XIII.

Elliott

28. února 2013 v 20:27 | Akira |  Elliott

Elliott


Noemův dědic

(linky zatím na starý blog)

Jedna Hra, dvacet děvet lidí,
dvacet sedm ji hraje, sedm ji přežije
jeden žije stále a jeden musí zemřít,
aby dočkala se konce.

XI. Stín zlatého deště
XII. Čas nových králů
XIII. Poprava hrdličkyLoggas

28. února 2013 v 20:21 | Akira |  Loggas

Loggas


Potomci krále

(linky zatím na starý blog)

Nesmrtelná bitva o cizí dědictví...


VII. Knihovna dějin
VIII. Příchod spojenců, družina Loggas
IX. V portálu minulosti
XI Prokletí nesmrtelností
XII. Souboj tří kněžek
XIII. Abigalský trůn

Sleeping Forest

28. února 2013 v 20:05 | Akira |  Sleeping Forest

Sleeping Forest

(Od 8. dílu - odkazy zatím na starý blog)

My Sweet Pussycat

27. února 2013 v 20:07 | Akira |  My Sweet Pussycat

My Sweet Pussycat


Puppy...?


I. / II. / III. / IV. / V. / VI. / VII. /
VIII. / IX. / X. / XI. / XII. / XIII.

Axel

27. února 2013 v 20:04 | Akira |  Axel

Axel


Rise of...


I. /II. / III. / IV. / V. / VI. / VII. /
VIII. / IX. / X. / XI. / XII. / XIII.

Seznam povídek

26. února 2013 v 19:25 | Akira |  OstatníDonovan FamilyAxel


Zdánlivě neměla talent, ale stala se jednou z nejlepších tanečnic. Ta crew byla ve městě legenda. Celé dva roky je mohli fanoušci vidět na place a jejich oponenti ze stínů záře reflektorů. Pak se stala nehoda a skupina se rozpadla. Katja kvůli zranění, které je ale dávno zahojené, čtyři roky netancuje. Objevuje se ale temperamentní mladík, který je pevně odhodlaný překonat The Legends. Katja mu pomůže dát dohromady crew, kterou sama začně tvrdě trénovat. Brzy to ale začně brát sama vážně.

Dodatek: možná klišé příběh na taneční téma, ale fakt mě to baví psát. Je to příběh z reality, který bych si klidně sama mohla prožít. Možná, protože je to jediný příběh, který píšu v ich-formě a dělám tam ze sebe hvězdu? Třeba tak.

Úryvek: ,,Copak, chceš si založit svou crew?" ušklíbala jsem se. Nepřestával se usmívat, ale zarazily mě ty oči. Myslel to smrtelně vážně.
,,Vidím, že víš, o co jde. To taky znáš jméno Katja Sterling, ne?" naklonil hlavu do strany. Nadzvedla jsem obočí.
,,Neznám. Někdo důležitej?"

♦ ♦ ♦

,,A teď bych byla ráda, kdyby mi každý z vás řekl důvod, proč se rozhodl přijít." nemusela jsem je ani moc pobízet, což se divím.
,,Překonáme legendu mezi crew!" vybafli zároveň Felix a Saia. Usmála jsem se.
,,I když to není přímo odpověď na otázku, je to hezký sen."

VAROVÁNÍ: žádné
TNT


Cora je někdo, kdo udělá cokoliv pro jistý obnos pěněz. Využije kohokoliv, zabije kohokoliv, zničí cokoliv. Je v sázce pouze hromada peněz nebo se jedná o víc? Zdá se, že její šachová partie skončila v polovině. Vlastní figurky, které navíc mají zvláštní schopnosti, začaly své vlastní tahy. A nepřátelé se připomínají... Jsou nepřáteli, protože znají důvod, proč zabiják z podsvětí tolik bojuje o dva milióny. Nikdo s tím důvodem nesouhlasí. Přesto se mezi nepřáteli nachází nečekaný spojenec a její anděl strážný. Dokáže ji ale ochránit před budoucností, kterou si na sebe sama chystá?

Dodatek: proč jsem začala psát tohle? Nevím, možná vnitřní revoluce. Chtěla jsem tím něco říct,... ale co to bylo...?

Úryvek: Povzdechla jsem si. Lidi jako on umíraj nejdřív. Než se nadál, moje stříbrná pistole se mu tlačila do kořene nosu. Jeho oči už musely přivyknout tmě a už určitě viděly můj neutrální výraz a nebo alespoň ty chladné oči.
,,Já jsem Cora. Teď zemřeš." zašeptala jsem a stiskla spoušť.
♦ ♦ ♦
"Kde jsou ti řeknu, až se uzdravíš, pak tě i s něma pustím a dělej si, co chceš. Ale- Nebude to moje vina, až vážně umřeš."
,,A co se vůbec staráš?" vyprskla jsem. ,,Nenávidim tě,... nenávidim tě, Richie! Zhebni!" nepříčetně jsem na něj řvala. On se jen mlčky zvedl, vzal igelitku u dveří a odešel.

VAROVÁNÍ: 18+


My Sweet PussycatNěkdo ve městě, kde žila, probudil odporné prokletí. Každý, kdo má ve svém srdci bolest a své tělo zraněné, má náhle, když se dostane do situace, kdy umírá, šanci na "znovuzrození". Když zemře a znovu se probudí jeho fyzické utrpení zmizí, ale s tím přijde i noční prokletí. Příběhem se nepotáhnout žádné složité a hluboké zápletky, ale naopak se soustřeďuje na pocity hlavních postav. Sleduje se jejich denní a noční život, jejich vztahy s ostatními, a jak se se svým novým já potýkají.

Dodatek: pokud jde o citové zabarvení, myslím, že tohle je jediný příběh, kde se jím budu naplno zabývat a jsem v tom nejistá, protože z toho, co se mi teď o příběhu honí v hlavě mám pocit, že mé ostatní práci jsou holé, příkré a velice stručné.

Úryvek: Nastalo ticho. Ani žádné šumění, žádný hlas. Vyděsil mě až příchod nové zprávy. Mobil mi leknutím vypadl z ruky a na jeho displeji se objevila krátká zpráva: ,,Znam tě a vidím tě. Zhebneš na hlad, puppy."

VAROVÁNÍ: 16+


Elliott


Noemův dědic


Dvacetsedm pozvánek do Hry se rozlétlo po Japonsku. Otvírá se smrtonostná Hra o neřečenou odměnu, ale víceméně je to boj o holý život. Vše sleduje tajemná dívka, hodnotitel Hry. Kdo jako vítěz, jediný přeživší, opustí Šedé město? Kdo je Yoh a kdo je hodnotitel?

Dodatek: snad moje první fantasy povídka (Ginrei byl takový nevinný pokus), na kterou jsem byla vážně pyšná. Jako vše ostatní (kromě Sf) je tu stále v nedokončené fázi, ale její polovinu (jako polovinu Loggas) mám dokonce vytisklou. Bohužel její dokončení je daleko, protože hlavní motiv příběhu už dávno nevím a hlavou se mi honí jen poslední - závěrečný odstavec.

Úryvek: ,,Počkej, chci-" promluvil, ale byl přerušen.
,,Staň se králem a pak na mě volej "počkej", Siriusi." skočila mu do řeči svým jízlivým, přesto jasným a krásným hlasem. Stejně jako čaroděj Yoh luskla prsty a její tělo se rozplynulo ve fialovém dýmu. Zamrkal, ten složitý pocit, který měl, zmizel. Rozplynul se stejně jako ten dým.

VAROVÁNÍ: žádné


Loggas


Potomci krále


Bylo nebylo, jedno milé království a v něm se narodila tři krásná trojčátka. Jenže všechny tři holčičky, když dovrší dospělosti zmizí a o mnoho let později se znovu střetnou. Jsou to tři nesmrtelné a jedna z nich spí v poutech. Prý je ten nejhorší vrah mezi mágy.

Dodatek: nedávno jsem koukala na dokument, kde se narodily trojčata. Člověk by ani neřekl, jak hodně je to vzácné a kolik takové těhotenství nese komplikací. Mohlo by se i stát, že by se tahle povídka dočkala drobných úprav, jak mě to ovlivnilo.

Úryvek: Vezmu si tedy jen sestřičku a vrátím se Ceeresu." líbezně se pousmála a pak pronesla cizím jazykem klíč k druhé pečeti. Pečeti zaklínání. Obvaz a maska se rozpadly a odhalily tak krásnou tvář dívky identické jako byla ta Davinina a Evelinina.

VAROVÁNÍ: žádné


Scorpions


V jednou zařízení jsou drženy mimozemské potvůrky, které sice vypadají, jako lidé, ale jsou něco jiného. Něco víc. Jejich vnitřní stavba je odlišná, tak jako způsob jejich myšlení, když nejsou vychovávány, jako lidé. Říkají jim Teify a lze je přimět k poslušnosti jen pomosí speciálních náramků nazvaných Taa´rlo. V sektoru S, tam, kde už zdánlivě není Teifám pomoci, byl proveden mocný teroristický útok a během několika hodin, byli všechny Teify ukradeny. Otázkou zůstává, zda opravdu není možné Teifám věnovat úplnou svobodu, nebo jsou to jen zbraně určené do války.

Dotatek: všech dalších šest příběhů jsou vyloženě fantasy, ale troufla bych si říci, že tohle je moje první scifi a na první pokus, sama myslím, že docela dobré.

Úryvek: ,,Spousta smrtelníků, co na mě mířilo zbraní, zemřelo" odvětila klidně. To, co následovalo ji ale dočista zmátlo. Jeho prsty povolily a upustily zbraň na zem.
,,Už jsem řekl, že nechci použít tuhle nelidskou věc. Tak mi dokaž, že v sobě ty lidskost máš a pomož nám." ruku, v které před tím držel zbraň k ní natáhl.

VAROVÁNÍ: žádné


Undercroft Guardians Proxy


U.G.P je přísné tajná organizace, ale jejich zevnější služby zná celý svět. Fungují na principu "neviditelného bodyguarda" se speciální možností, kdy ochraňovaný - klient - dostane od "firmy" mobil, kterým může svého ,,G" kontaktovat a svěřit se mu. Nikdy se nedozví, kdo jeho ochránce je a byl, i když je to obvykle osoba v jeho okruhu známých.

Dodatek: původně jsem to chtěla začít psát se vší vážností, ale byl první praštěný nápad a už se mi z toho stala lehká komedie. Ale, co se tohohle týče, nemyslím, že to vadí. V příběhu se vyskytují reální lidé, kterým je to určeno hlavně pro pobavení se.

Úryvek: ,,Zabiju všechno, co sem nepatří." řekla jsem bezvýrazným hlasem. ...Jasný, tohle vypadá jako temnej a mafiánskej rozhovor, teda mělo by. Vlastně jde pouze o efekt. Proto jsem to taky napsala hned do dalšího odstavce a s takovým tajuplným začátkem.

VAROVÁNÍ: žádné


My DragonJe jedna nešťastná holčička, která potká draka. Ten drak se změní v chlapce a řekne jí, že jí bude navždycky chránit. Svůj slib ale nemohl dodržet. Dívenka zmizí, ale o několik let déle ji objeví v jiném světě. Bohužel z milého dítěte se stala náctiletá dívka, která je pro svojí povahu přímo na zabití. Země plná draků ale potřebuje nového panovníka. On jím déle nemůže být, proto začíná přeměna neurvalé dívky do princezny, co se má stát novou královnou.

Dodatek: nad tím stále přemýšlím, jestli příběh bude mít pouze jedinou zápletku, nebo půjde o něco víc. I když se nejspíš zaměřím právě na vztah draka a dívky.

Úryvek: Jeho oči modře zářily a upíraly se na lid pod sebou. Byly plné lítosti a tak moc smutné, až se Kath chtělo plakat. Ale nebyly to její slzy, které se stékaly po krásné tváři a dřív, než dopadly, byly vysušené
větrem. Byly to slzy draka. Drak plakal pro lid.

VAROVÁNÍ: žádné


Sleeping Forest,,Nezáleží, kde usnou, vždy procitnou ve Spícím lese." Tato věta provází první a druhou sérii, ale kdo ví, co to vlastně znamená? Možná je to úplně nepodstatné, protože hlavní postavy budou mít, co dělat, aby vůbec přežili všechny nástrahy. A nebo na této větě visí život veškerého nadpřirozena dědiny se jménem Sleeping Forest?

Dodatek: možná to není nikterak žhavý, napínavý nebo skvělý, ale je to úplně první příběh, co jsem kdy dokončila. Doufám, že se mi někdy podaří i pokračovat v druhé řadě.

Úryvek: Elisha se zarazila na místě. Skoro si nevšimla, že tam je. Stál teď před ní a zvláštně se usmíval, nabídl ji lokte, která bez okolků, ale neochotně přijala. Joel byl poslední osoba, se kterou si přála tančit.

♦ ♦ ♦

,,Co to plácáš?" nechápala. ,,Mě ňáký kradení svobody jednorožcům vůbec nezajímá." řekla. Jen se zasmál.
,,Je hezké, že si to myslíš, ale stejně musíš zemřít. Nemůžeš být na obouch stranách. Buď zemřeš nebo jedna bude vyvražděna. Čí životy mají větší váhu?" zeptal se. Tentokrát se zašklebila ona.
,,Magoři s rohama jsou mi někde. Volím svou samostatnou stranu." odpověděla. Trnul sebou a pak do ní vzteky kopnul.
,,Ani nevíš, co jsi zač a říkáš tohle? Upírská couro." odplivl si.

VAROVÁNÍ: 15+